Life style
Moda męska
Home » 5 topowych blogów dla mężczyzn rozpoczynających przygodę z modą

5 topowych blogów dla mężczyzn rozpoczynających przygodę z modą

Moda była dotąd dla ciebie nieistotnym zjawiskiem? Cóż, nadszedł jednak ten moment, w którym z racji wieku, postępów kariery lub innych powodów wypada przeistoczyć się z luzaka w bluzie z kapturem w gustownie ubranego, stylowego faceta. Jak tego dokonać, gdzie szukać inspiracji i fachowych porad, by przejść udaną metamorfozę unikając niepotrzebnych błędów.

Jednym ze skutecznych sposobów umożliwiających poznanie aktualnych trendów w modzie będzie regularne przeglądanie wartościowych blogów traktujących o tej dziedzinie. W wirtualnym świecie funkcjonuje wielu blogerów, którzy prezentują ciekawe, oryginalne stylizacje, aktualności i nowinki ze świata mody dla mężczyzn. Dzielą się też swoim doświadczeniem i dla wielu stają się swoistymi przewodnikami i doradcami w poszukiwaniu unikalnego i dobrego stylu.

Poznajmy zatem 5 najciekawszych – naszym zdaniem – blogów o modzie dla mężczyzn, które prezentują różne style. Dla mężczyzn stawiających pierwsze kroki w świecie mody mogą one stać się zarówno ciekawym doświadczeniem, jak i drogowskazem, który – być może – pozwoli im wykreować własny styl.

Mr. Vintage – mrvintage.pl

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych propagatorów męskiej mody w polskiej blogosferze jest Michał Kędziorka, który prowadzi od ponad dziesięciu lat bloga „Mr. Vintage”. Autor popularnego serwisu regularnie publikuje aktualne treści dotyczące modowych trendów, a także uniwersalne wskazówki, które pomagają odnaleźć się we własnym, często niepowtarzalnym stylu. Artykuły „Mr. Vintage” są często odpowiedzią na zapytania czytelników.

„Pan Grono – Michał Gronowski” – pangrono.pl

Autor bloga – Michał Gronowski – z wykształcenia jest socjologiem i finansistą. Odnalazł w sobie jednak pasję do pisania o modzie i prezentowania własnych stylizacji. Z nieukrywaną przyjemnością dobiera ubrania i dodatki, by uzyskać wyjątkowy, niepowtarzalny efekt. Największą inspiracją jest dla niego lekki, a zarazem finezyjny styl włoski.

Ekskluzywny menel – ekskluzywnymenel.com

„Ekskluzywny menel” to Kamil Pawelski, który prowadzi swojego modowego bloga od roku 2013. Autor serwisu wskazuje i wyznacza trendy modowe dla mężczyzn, prezentuje oryginalne stylizacje, publikuje zbiory fotografii (lookbooki) z kolekcjami ubrań lub dodatków ukazujące najnowsze tendencje i nadchodzącymi stylami. Dzieli się też z czytelnikami swoimi specyficznymi przemyśleniami.

Jego styl. Męski punkt widzenia – jego-styl.pl/moda

„Jego Styl. Męski punkt widzenia” to nie tylko blog. Jest to portal, który publikuje wszystkie najciekawsze informacje dotyczące szeroko pojętego stylu życia, męskiej mody czy kosmetyków męskich. Stanowi inspirację i prezentację najnowszych trendów oraz porad eksperckich. Redakcja składa się z doświadczonych dziennikarzy, blogerów oraz ekspertów.

Casualism – casualism.pl

Casual jest stylem, do którego wielu aspiruje. Blog odpowiada na kluczowe pytania zadawanych przez czytelników w różnym wieku dążących do wypracowania swobodnej, a zarazem wysmakowanej jakości modowej.

Poza omówionymi pięcioma męskimi blogami modowymi, warto jeszcze wspomnieć o dwóch, które również zasługują na uwagę. Pierwszym z nich jest Dandycore.pl prowadzony przez ekipę, do której należą: Piotr Kawala, Karol Majchrzak, Adam Ptak i Dawid Tymiński. Nazwa bloga pochodzi od słowa dandyzm, które stanowi dla autorów swoiste motto. Ich zdaniem Dandycore.pl „przywrócił dandyzm jako atrakcyjną propozycję męskiego, jakościowego stylu życia”. Na blogu jego autorzy piszą przede wszystkim o modzie i stylu.

Jan Adamski z bloga JanAdamski.eu to dystyngowany pan z wąsem, w nienagannie skrojonym garniturze i w kapeluszu na głowie, który publikuje od 2014 roku bogato ilustrowane poradniki na temat męskiej mody. Autor często dodaje na swoim profilu zdjęcia eleganckich stylizacji, w których królują znakomite marynarki i wyjątkowe dodatki. 

2 komentarze

Dodaj komentarz