magazyn informacyjny

Wiadomości | analizy | opinie | ciekawostki
Home » Breaking Bad – klasyka, która broni się do dziś

Breaking Bad – klasyka, która broni się do dziś

Breaking Bad stał się prawdziwym fenomenem wśród seriali. Fantastyczna obsada, dopracowany scenariusz, wyjątkowe zdjęcia i wciągająca fabuła – każdy z tych elementów złożył się na końcowy sukces produkcji. Pierwszy odcinek wyemitowano w 2008 roku, ostatni zaś w 2013 roku. Widzom wciąż było mało, dlatego po zakończeniu zdjęć do ostatniego sezonu powstał spinoff Better Call Saul poświęcony historia Saula Goodmana oraz film El Camino, śledzący dalsze losy Jessego. 

Breaking Bad – sezon 1. Początek wciągającej fabuły

W pierwszym sezonie serialu widzowie poznają postać Waltera White’a, nauczyciela chemii w szkole średniej. Druzgocąca diagnoza, jaką słyszy z ust lekarza, sprawia, że natychmiast chce przewartościować swoje życie. Decyduje się na zejście na drogę przestępczości. Ma ku temu niezbędną wiedzę. Wraz z dawnym uczniem, Jessem, rozpoczyna produkcję metaamfetaminy. Od tego wszystko się zaczyna. Reżyser zadbał o to, aby główne postaci były mocne i wyraziste. Pamięta się doskonale ich cechy charakteru, aparycję i aurę – nawet po wielu latach od zakończenia produkcji. Serial składa się z 6 sezonów. Zdobył 2 Złote Globy w kategorii „Najlepszy serial dramatyczny” oraz „Najlepszy aktor w serialu dramatycznym: Bryan Cranston”.

El Camino – jeszcze więcej dla fanów serialu Breaking Bad

O ogromny sukcesie i popularności serialu świadczy przede wszystkim to, że pomimo upływu lat nadal jest chętnie oglądany za pośrednictwem platform streamingowych, między innymi Netflix. Choć fabuła jest zamknięta, nic nie stało na przeszkodzie w nakręceniu produkcji z nią powiązanych. Jedną z nich jest El Camino – film Breaking Bad jest kontynuacją losów Jessego. Dzieje się on bezpośrednio po ostatniej scenie omawianego serialu. Inną produkcją jest Better Call Saul. Spinoff dorównał popularnością pierwowzorowi. Śledzi losy prawnika Saula Goodmanna oraz różne zdarzenia z jego życia i domyka fabularnie jego udział w historii Waltera White’a. Serial dzieje się w tych samych czasach co Breaking Bad, dlatego produkcja zadbała o wszelkie detale, zapewniając ich zgodność z pierwowzorami. 

Dodaj komentarz