magazyn informacyjny

Wiadomości | analizy | opinie | ciekawostki
Home » Cień i Kość. Intrygujący serial fantasy na Netflixie

Cień i Kość. Intrygujący serial fantasy na Netflixie

Serial “Cień i Kość” jest jednym z nowszych seriali fantasy, jakie dostępne są na platformie Netflix. Do tej pory wyszły pierwsze dwa sezony, a niebawem można spodziewać się kontynuacji. Czym wyróżnia się ta niesamowita produkcja?

Fabuła serialu Cień i Kość

Alina Starkov jest młodą sierotą, która odkrywa, że drzemie w niej potężna moc. Oznacza to, że jest grishą mogącą manipulować żywiołami. Jeszcze nie jest pewne, nad którym z nich będzie w stanie zawładnąć. Wiadomo jedynie, że niezwłocznie musi rozpocząć szkolenie.

Tym sposobem trafia do Elmyry i rozwija swoje umiejętności, a jednocześnie odkrywa mroczne sekrety Darklina. Mężczyzna pomaga dziewczynie zrozumieć jej wyjątkowość, ale jednocześnie odkrywa swoje karty, co prowadzi do poważnych konfliktów.

Świat powoli ogarnia wojna ludzi z grishami. Alina wyrusza w niebezpieczną podróż w towarzystwie grupy przyjaciół, aby odkryć prawdziwe cele Darklina i uratować świat przez tajemniczą siłą, jaką jest Cień, który spowodował powstanie potężnej Fałdy niosącej ze sobą śmierć i zniszczenie.

Opinie o serialu

Serial “Cień i Kość” cieszy się dużą popularnością i zyskał pozytywne recenzje zarówno od widzów, jak i od krytyków. Jako największa zaleta produkcji wskazywana jest oryginalna fabuła, a także znakomicie dobrane stroje i starannie zaprojektowana scenografia. Całości dopełnia rewelacyjna gra aktorska i niepowtarzalny klimat, który pozwala zanurzyć się w tajemniczym i skorumpowanym świecie.

Obsada aktorska

W serialu “Cień i Kość” zagrało wielu znakomitych aktorów, którzy sprawili, że produkcję ogląda się z zapartym tchem. Są to między innymi:
– Freddy Carter (Kaz Brekker) – znany z filmów “Wonder Woman”, “Życie w cuglach”, “Herezja”
– Jessie Mei Li (Alina Starkov) – znana z filmów “Ostatniej nocy w Soho”, “Shortflix”, “Havoc”
– Arche Renaux (Malyen Oretsev) – znany z filmów “Morbius”, “Voyagers”, “Gra pozorów”
– Ben Barnes (Darklin / generał Kirigan) – znany z filmów “Opowieści z Narnii: Książę Kaspian”, “Westworld”, “Gwiezdny pył”.
Ich znakomita gra aktorska zdecydowanie stała się jednym z największych atutów serialu.

Dodaj komentarz