magazyn informacyjny

Wiadomości | analizy | opinie | ciekawostki
Home » Golf w Polsce. Gdzie grać?

Golf w Polsce. Gdzie grać?

Golf to popularny sport, który istnieje od wieków. Uprawiają go miliony ludzi na całym świecie, grając na polach golfowych różnej wielkości. Gra jest świetnym sposobem na spędzanie czasu na świeżym powietrzu oraz spotkania towarzyskie z przyjaciółmi i rodziną. Wbrew pozorom, wynajęcie sprzętu oraz pola nie wiąże się z dużym kosztem. Jest dostępne niemal dla każdego. 

Czy w Polsce jest wiele pól golfowych?

Golf jest grą umiejętności i strategii, a gracze muszą wykorzystać swój spryt i sprawność fizyczną, by opanować grę. Jest to świetny sposób na relaks i odprężenie – mogą w nią grać zarówno początkujący, jak i doświadczeni gracze. O popularności tego sportu świadczy fakt, że liczba golfistów na całym świecie może przekraczać 67 milionów. Według danych The European Golf Participation Report pól golfowych w Polsce, zaliczanych do tzw. pełnowymiarowych (18-dołkowych) jest 54. W teorii daje to średnio 3 pola na każde miasto wojewódzkie. Do tego należy doliczyć wszelkie pola o mniejszej powierzchni (np. 9-dołkowe) oraz miejsca przeznaczone do treningu uderzeń czy odbywania ćwiczeń pod okiem instruktora.

Najlepsze pola golfowe w Polsce

Pola golfowe są umiejscowione w mniejszych miejscowościach, położonych nieopodal największych polskich miast. First Warsaw Golf & Country Club, Śląski Klub Golfowy w Siemianowicach Śląskich, Toya Golf & Country Club, Mazury Golf & Country Club, Sand Valley Golf Resort, Pole Golfowe Modry Las, Rosa Private Golf Club, Postołowo Golf Club – to najpopularniejsze miejsca, w których można uprawiać golfa w Polsce. Za niepospolitymi nazwami stoją fantastyczne widoki i znakomite warunki do rozgrywek. Naturalne ukształtowanie terenu sprzyja nabywaniu umiejętności oraz zdrowej rywalizacji. Oficjalne początki polskiego golfa sięgają roku 1993, kiedy to w Warszawie został założony Polski Związek Golfa (PZG). Golf w Polsce to pomysł na niebanalne hobby, które przynosi wiele satysfakcji, pozwalając spędzić aktywnie czas na świeżym powietrzu z przyjaciółmi. Wbrew pozorom można się przy nim nieźle spocić i wyćwiczyć wiele różnych grup mięśniowych. 

Dodaj komentarz