magazyn informacyjny

Wiadomości | analizy | opinie | ciekawostki
Home » Jaki sprzęt kupić do regularnych ćwiczeń cardio?
ergonometr

Jaki sprzęt kupić do regularnych ćwiczeń cardio?

Trening cardio w domu może odbywać się przy użyciu profesjonalnego sprzętu, który dzięki wbudowanemu licznikowi i wyświetlaczowi z planem ćwiczeń zwiększa motywację i zachęca do włączenia urządzenia. Jaki sprzęt kupić do regularnych ćwiczeń cardio? Aby uzyskać najlepsze rezultaty, warto dopasować formę aktywności do tego, co faktycznie się lubi wykonywać.  

Cardio w domu – sprzęt idealny na co dzień

Jednym z najpopularniejszych rodzajów sprzętu do domu jest orbitrek. Zyskał on szczególne uznanie głównie ze względu na bardzo proste działanie i niemal fizjologiczny ruch kończyn podczas użytkowania. Intuicyjność, aktywacja wielu grup mięśniowych i bezpieczeństwo sprawiają, że sięgają po niego osoby w różnym wieku i o zróżnicowanej sprawności. Orbitrek jest sprzętem, dzięki któremu można spalić sporo kalorii, zwiększyć swoją wytrzymałość i poprawić kondycję. Jeśli chodzi o trening cardio w domu, sprzęt może obejmować też urządzenie takie jak wioślarz. Dzięki niemu można poprawić pracę mięśni rąk i nóg, a także wymodelować okolicę klatki piersiowej i brzucha. Ergometr wioślarski można nabyć w wariancie mechanicznym i magnetycznym. Pierwszemu bliżej do naturalnych ruchów wykonywanych podczas wiosłowania, drugi z kolei ma tę zaletę, że działa zdecydowanie płynniej. Urządzenie to nadaje się dla osób po przebytych zabiegach, może służyć do celów rehabilitacyjnych, ale też wytrzymałościowych czy siłowych. Nie jest to jednak metoda, którą poleca się osobom z problemami z kręgosłupem.

Trening cardio – bieżnia to dobre rozwiązanie

Trening cardio w domu może odbywać się również na bieżni. Wydaje się, że może zajmować ona dużo miejsca, choć nie należy zapominać, że pas można złożyć do pozycji pionowej, przez co sprzęt robi się bardziej kompaktowy. Dzięki własnej bieżni można skończyć z wymówkami dotyczącymi braku warunków do ćwiczeń. Własny sprzęt pozwala trenować niezależnie od pogody na zewnątrz. Różne stopnie nachylenia pasa biegowego, jak też szeroki wybór programów sprawiają, że każdą sesję można dostosować do własnych możliwości.

Dodaj komentarz