magazyn informacyjny

Wiadomości | analizy | opinie | ciekawostki
Home » Popularne gry online – w co grać ze znajomymi?

Popularne gry online – w co grać ze znajomymi?

Nie zawsze mamy czas spotkać się ze znajomymi. Czasem odległość jest zbyt duża. Brak wspólnych posiedzeń przy grach można zrekompensować, wykorzystując nowe technologie. Które tytuły popularnych gier online staną się Waszymi ulubionymi?

World of Tanks 

Niezwykle popularna gra o czołgach free to play (f2p) jednoczy graczy w klanach. Można organizować się ze znajomymi i umawiać na wspólną rozgrywkę. To świetna zabawa dla osób, które chcą się ciągle komunikować celem obrania najlepszej taktyki. Gra wymusza to nie tylko ze względu na to, że toczy się bitwy z żywymi przeciwnikami, ale także, że wszystkie czołgi mają swoje indywidualne parametry, co przekłada się na walkę z nimi. Manewry, odwracanie uwagi, ostrzał z pojazdów od strony słabszego pancerza – to wszystko składa się na taktyczną rozgrywkę. 

Warhammer Vermintide 2 

Pierwszoosobowa gra akcji od Fatshark. Studio znane jest z gier z serii Left for Dead. W tym przypadku założenia są do siebie bardzo zbliżone. Tak samo gracze mogą za pośrednictwem sieci w czteroosobowych drużynach przechodzić misje, jednocześnie walcząc z prawdziwymi hordami przeciwników. Jednak w przeciwieństwie do swoich poprzedników głównie przy użyciu broni białej. Szczególnie interesujący może być tryb Pustkowia Chaosu, nawiązujący swoją formułą do gier z gatunku rougelike. 

Among Us 

Dla tych, którzy pamiętają grę w Mafię, to prawdziwa gratka. Założenia są tu dość podobne. W momencie, kiedy wszyscy gracze muszą wypełniać poszczególne zadania pośród nich znajdują się sabotażyści (określani w grze jako impostor), którzy starają się przeszkadzać im w tym – jak to tylko możliwe. Pod koniec każdej rundy następuje głosowanie celem wyeliminowania szkodnika. 

Drawful 2 

To pozycja wyjątkowo zabawna i odprężająca. Jest idealna na spotkania w gronie znajomych lub rozgrywkę przez Internet. Głównym założeniem gry jest, aby użytkownik mógł narysować wylosowane hasło przy pomocy myszy lub ekranu smartfona. Jednak musi się przy tym jak najbardziej starać, gdyż zostanie nagrodzony punktami tylko wtedy, gdy komuś uda się odgadnąć poprawnie hasło. 

Dodaj komentarz