magazyn informacyjny

Wiadomości | analizy | opinie | ciekawostki
Home » Wiklina wraca do naszych domów i ogrodów. Powody? Tych jest mnóstwo

Wiklina wraca do naszych domów i ogrodów. Powody? Tych jest mnóstwo

Trawestując znane porzekadło rzec można, że moda kołem się toczy. Niejednokrotnie widzieliśmy już elementy dekoracji, które najpierw trafiały do lamusa, aby kilka lub kilkanaście lat później bardzo szybko wrócić do łask. W niektórych przypadkach cykl ten trwa czasami nawet dekady. Czasami trudno jest nadążyć za tym, czy dana stylizacja nadal trzyma fason czy też zupełnie wyszła z mody.

Przykład z ostatnich miesięcy to oczywiście dekoracje z wikliny. W ostatnim czasie te znowu powracają do mody. Ale powracają w bardzo, ale to bardzo szczególnej formie i z dnia na dzień przejmują kolejne ganki, ogrody, a nawet i salony. Mowa tutaj o wiklinowych fotelach, które już kiedyś opanowały całą Polskę i ostatnio znowu zaczęły się pojawiać.

Wielki, ale niezaskakujący powrót

A dlaczego możemy obserwować ich powrót? Zazwyczaj takie przypadki mają związek z ponowną modą na inne elementy, z którymi można wystroić nasz dom. W tym przypadku chodzi o wszechstronność, ponieważ fotele wiklinowe sprawdzają się zarówno we wnętrzach rustykalnych, prowansalskich, jak i skandynawskich. Te, wydawałoby się, dość proste w projektowaniu meble, mają bardzo szerokie zastosowanie i nie chodzi już nawet o synergię z wyżej wymienionymi stylami wystroju. Za tym kryje się o wiele więcej elastyczności.

W bardzo prosty sposób można dopasować wiklinowe kosze do reszty naszego domu czy też ogrodu. Każdy z nich różni się sposobem zaplatania, wzornictwem a czasami także i kolorem. Tak, istnieje barwiona wiklina, która także miewa swoje zastosowanie! Nie jest oczywiście tak popularna, jak standardowa, ale wciąż może nam się do czegoś przydać i na pewno zaskoczy naszych gości. Najpopularniejsza wśród barwionej wikliny jest oczywiście biała. Poza tym możemy znaleźć mnóstwo foteli o różnym designie, zaczynając od najbardziej klasycznego fotela pełnego aż po te królewskie lub kosze z wysokim oparciem.

Wiklina nigdy nie wyszła z mody?

Prawda jest taka, że fotel z wikliny to dekoracja ponadczasowa. Wygodna i bardzo zróżnicowana, tak więc zawsze modna, zwłaszcza jeśli chodzi o ogrody. W tych samych sklepach, w jakich możemy znaleźć same fotele lub też kosze ogrodowe, możemy także bardzo często wybrać sobie dodatkowe akcesoria, które będą idealnie do nich pasować. Najczęściej są to wiklinowe skrzynie lub kosze na wino.

Jest jeszcze jedna bardzo ważna rzecz, decydująca o tym, że dużo osób decyduje się na zakup takiej dekoracji. Kosze wiklinowe to świetny element designu bez względu na porę roku. Jeśli przeprowadzimy eksperyment i zamkniemy oczy, starając się przypisać wiklinę do jednego sezonu… No po prostu nie da się. Fotele te tworzą przytulną i komfortową przestrzeń, którą będziemy w stanie docenić o każdej porze roku oraz dnia.

Dodaj komentarz