magazyn informacyjny

Wiadomości | analizy | opinie | ciekawostki
Home » Wyważarki polskiej firmy Cimat sprzedawane są w 90 krajach na świecie
wyważarki Cimat

Wyważarki polskiej firmy Cimat sprzedawane są w 90 krajach na świecie

Do wyważania elementów maszyn takich jak wirniki, koła samochodowe i motocyklowe oraz wały wykorzystywane są wyważarki. Ich produkcją zajmuje się wiele firm, ale na pozycji jednego z globalnych liderów od lat pewnie trzyma się polska firma Cimat.

Przedsiębiorstwo to zajmuje się zarówno produkcją, jak i dystrybucją wyważarek. Klientami firmy są nie tylko polskie, ale także zagraniczne przedsiębiorstwa. Najlepiej to świadczy o tym, że wyważarki przemysłowe marki Cimat są naprawdę bardzo wysokiej jakości i posłużą przez wiele lat.

Cimat – jakie były początki firmy?

Przedsiębiorstwo Cimat powstało w 1987 roku. Zostało założone przez Andrzeja Topolińskiego, Mirosława Malca i Ludwika Ciołczyka. Od samego początku założona przez nich firma specjalizowała się w urządzeniach do wyważania dynamicznego. W latach 90. produkowane przez przedsiębiorstwo wyważarki przeznaczone dla różnych gałęzie przemysłu cieszyły się już dużą renomą w Polsce. Przystąpienie Polski do Unii Europejskiej było niezwykle ważnym wydarzeniem w dziejach firmy. Cimat zdecydował się wejść na rynki europejskie. Oferowane przez firmę wyważarki przemysłowe zostały szybko docenione. Z czasem więc Cimat rozpoczął sprzedaż swoich produktów także poza Europą. Obecnie najważniejsze poza Polską rynki zbytu dla firmy to Niemcy, Hiszpania i Francja.

Wyważarki przemysłowe – w jakich branżach znajdują zastosowanie?

Wyważarki, których producentem jest polska firma Cimat znajdują zastosowanie w bardzo wielu działach przemysłu. Wyważanie jest bowiem czynnością, której podlegają wszystkie obracające się elementy mechaniczne. Wyważanie kół czy wirników to najlepszy sposób na wydłużenie ich żywotności. Branżą, która powszechnie wykorzystuje produkowane przez Cimat wyważarki jest przemysł motoryzacyjny. Wyważarkę tej marki z pewnością można spotkać w niejednym warsztacie samochodowym. Z wyważarek tych korzysta również przemysł chemiczny, energetyczny, spożywczy, rolniczy i lotniczy. Klienci, którzy zdecydują się na zakup wyważarki marki Cimat mogą liczyć na pomoc w jej wdrożeniu do pracy.

Jaka jest filozofia marki Cimat?

Dla firmy Cimat bardzo wysoka jakość oferowanych wyważarek jest najbardziej istotna. Firma od lat współpracuje ze sprawdzonymi, renomowanymi producentami podzespołów i komponentów do oferowanych przez siebie wyważarek. Co ważne, wśród firm,z którymi współpracuje przedsiębiorstwo Cimat są nie tylko zagraniczne, ale także rodzime firmy. Atutem firmy są jej pracownicy. Cimat zatrudnia wyłącznie osoby z bardzo dużą wiedzą i doświadczeniem. Nie boi się wykorzystywać najbardziej nowoczesne technologie, ale dzięki temu klienci mogą korzystać z zaawansowanych technologicznie wyważarek. Certyfikaty, które otrzymała firma, liczne wyróżnienia i nagrody potwierdzają, że produkty oferowane przez firmę Cimat odznaczają się niezawodnością i bardzo wysoką jakością.

Firma Cimat od ponad 30 lat zajmuje się produkcją wyważarek dla różnych branż przemysłu. Odznaczające się wysoką jakością wyważarki przemysłowe Cimat mogą dzisiaj kupić klienci nie tylko z Polski, ale z całego świata. Nowoczesne wyważarki marki Cimat od początku produkowane są w Bydgoszczy.

3 komentarze

Dodaj komentarz