magazyn informacyjny

Wiadomości | analizy | opinie | ciekawostki
Home » 5 pomysłów na oświetlenie LED w mieszkaniu

5 pomysłów na oświetlenie LED w mieszkaniu

Nie każdy z Was pewnie zdaje sobie sprawę, jak ważne w przypadku aranżacji jest światło – zarówno to naturalne, jak i sztuczne. Długie jesienne i zimowe wieczory skłaniają do przemyślenia tej kwestii na nowo. Sami zobaczcie, jakie ciekawe i nietypowe efekty wizualne możecie wyczarować w swoich domach za pomocą oświetlenia LED. 

Pomysł numer 1: podświetlany karnisz sufitowy

Powiem Wam, że zastosowałam to w swoim mieszkaniu i jestem bardzo zadowolona. Dekoracyjny, delikatny efekt światła spływającego w dół wzdłuż zasłon przydaje się, gdy chce się odpocząć po ciężkim dniu, a górne oświetlenie za bardzo raziłoby w oczy i wręcz drażniło. Podświetlany karnisz sufitowy składa się z osłony i paska LED z zasilaczem, dlatego instalacja jest niewidoczna. Fajnie jest posiedzieć przy takim oświetleniu na przykład podczas oglądania telewizji wieczorem.

Pomysł numer 2: sufit podwieszany 

Sufity podwieszane są modne od dawna, jednak w ostatnich latach nieco zmienił się ich wygląd. Zamiast wydzielania przy pomocy światła mniejszych fragmentów i „wysepek” na suficie, aktualnie wykonuje się podświetlenie wzdłuż wszystkich boków sufitu, co wygląda bardziej elegancko i ponadczasowo. Sufit podwieszany pozwala fajnie zagrać światłem i optycznie powiększyć pomieszczenie, na przykład łazienkę czy korytarz pozbawione okien. 

Pomysł numer 3: pionowa listwa LED w ścianie

Bardzo popularną opcją, którą ostatnimi czasy można zobaczyć w domach celebrytów, są pionowe listwy LED wpuszczone w ścianę bądź w sufit. Wyglądają one bardzo nowocześnie i wręcz futurystycznie, niczym miecze świetlne 😊 Zazwyczaj montuje się je na korytarzu niedaleko strefy wejścia czy w salonie blisko ściany telewizyjnej. Jeśli zależy Wam na nowoczesnym oświetleniu, warto rozważyć taką opcję 😉

Pomysł numer 4: podświetlana półka łazienkowa

Z myślą o funkcjonalności łazienki, coraz więcej projektów zakłada stworzenie wnęki w okolicy strefy mokrej. Wgłębienie w ścianie pozwala pozbyć się mało praktycznych i szybko odpadających ze ściany metalowych półek na przyssawki, które po pewnym czasie rdzewieją i wymagają wymiany na nowe. Gdy już taka wnęka powstanie, warto podświetlić ją listwą LED w ciepłym wybarwieniu. Daje to ciekawy efekt dekoracyjny, przy okazji uprzyjemniając kąpiel. 

Pomysł numer 5: podświetlane lustro

W sklepach internetowych jest ogromny wybór luster ze zintegrowanym podświetleniem ledowym, dzięki któremu za taflą rzucana jest wiązka rozproszonego światła. Efekt dekoracyjny jest delikatny, ale na tyle zauważalny, żeby warto było go zastosować u siebie w domu. Owalne, okrągłe lub organiczne lustra o nierównym kształcie pojawiają się w coraz większej liczbie domów. Optycznie powiększają pomieszczenia, a dzięki oświetleniu LED z tyłu dodatkowo rozświetlają przestrzeń. Pozwalają też wydobyć fakturę płytki ceramicznej czy wzór na tapecie. Mogą być wyłączane głównym wyłącznikiem w pomieszczeniu bądź zapalane bezpośrednio poprzez dotknięcie przycisku znajdującego się na jego froncie. 

Dodaj komentarz