magazyn informacyjny

Wiadomości | analizy | opinie | ciekawostki
Home » 3 największe zalety domków na drzewie

3 największe zalety domków na drzewie

Domy w wiejskich stodołach, obiekty pływające czy wreszcie domki na drzewie – wakacje w każdym z nich są jak powrót do dziecięcych marzeń.

Pomysł inwestycyjny

Domki na drzewie mogą być świetną ideą na inwestycję pod wynajem. Ludzie coraz chętniej szukają nietypowego miejsca, oddalonego od innych turystów. Osoby, które szukają pomysłu na inwestycję, są otwarte na nowe projekty. Często nie wykonują tego sami, tylko zlecają to profesjonalnym architektom, którzy mają rozliczne i nieszablonowe pomysły. Te miejsca przyciągają ludzi, który chcą odpoczywać. Wśród ofert szczególnie wyróżniają się te z nietypowymi rozwiązaniami architektonicznymi. 

Bliskość z naturą

Wszyscy ci, którzy mają serdecznie dość miejskiego hałasu i zgiełku, mogą przed nimi uciec do lasu. To tam głównie inwestorzy decydują się ulokować swoje pensjonaty. Pobudka w koronach drzew, w akompaniamencie śpiewających dzikich ptaków, wiewiórki skaczące po parapecie, wszechobecna zieleń i beztroska – w takich warunkach można odpoczywać. Nie od dziś wiadomo, że natura ma relaksujący wpływ na człowieka, wycisza stany lękowe i nerwice, regeneruje umysł i ciało. Wyjątkowe otoczenie, jakiego nie da się uświadczyć w żadnym innym obiekcie. Dla fanów przyrody to niezapomniana okazja do podglądania ptaków, a dla wytrawnych fotografów – do uwiecznienia tego mikroświata. Zdjęcia z rodziną będą nie lada gratką z wakacji. Nadadzą się idealnie do opublikowania w social mediach. 

Oderwanie od codzienności

Łatwiej odpocząć od przyziemnych, codziennych spraw. Zerwanie z rutyną bywa bardzo kojące i działa leczniczo na ciało i umysł. Można naładować baterie i nabrać sił na pozostałą część roku. Konstrukcja jest atrakcyjna pod kątem architektonicznym – zazwyczaj do jej budowy stosuje się naturalne materiały, które łatwo wkomponować w otoczenie. Wiele domków na drzewie wygląda na przytulone do konarów  

Budowa domku na drzewie – wyzwania 

Budowa takiego domku, choć wydaje się prosta, a wręcz banalna na tle naziemnych murowanych konstrukcji, w praktyce wcale taka nie jest. Pierwszym warunkiem, jaki trzeba spełnić, jest posiadanie działki z odpowiednim zadrzewieniem. Drugim jest konsultacja ze specjalistą, który pomoże ocenić stan drzewostanu. Nie każde drzewo się nada. Musi być ono wolne od uszkodzeń czy śladów bytowania owadów drążących w drewnie. Optymalną osią konstrukcji dla domku są gatunki drzew takie jak: dęby, brzozy, jodły czy klony.

Bezpieczeństwo użytkowników jest najważniejsze. Koszt wybudowania małego domku na drzewie może być znaczny względem tego, co się może pierwotnie wydawać. Ceny zaczynają się od 60 tys. złotych. Górnej granicy brak – sky is the limit. Należy brać pod uwagę, że sama budowa to jedno, a koszty wykończenia znacząco pompują wydatki. 

Pozytywnym zaskoczeniem może być to, że prawo budowlane nie wymusza pozyskiwania pozwolenia na budowę ani nawet zgłoszenia, gdyż konstrukcja nie ma stałego powiązania z gruntem. 

A Wy, marzycie o własnym domku na drzewie? Bierzecie pod uwagę, żeby kiedyś zrealizować swoje pomysły? 

Dodaj komentarz